Klatka dla kanarków – jak ją wybrać?

Klatka dla kanarków – jak ją wybrać?

Zdecydowałeś się zakupić kanarki? Aby stworzyć im atrakcyjną przestrzeń, musisz prawidłowo wybrać klatkę. Na co zwrócić uwagę, porównując dostępne w sklepach?

Producenci klatek dla ptaków wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób zainteresowanym posiadaniem ich w domu. Poza zwykłymi klatkami, możesz zakupić również klatki wyposażone od razu w szereg różnych akcesoriów. Wybór należy do ciebie, bo zasadniczo zabawki i wszelkie dodatkowe produkty możesz zakupić również osobno.

Wymiary klatki – to najważniejszy parametr

Wybierając klatkę dla kanarka, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na jej wymiary – nie może ona być zbyt mała. Aby przebywanie w niej nie było męczące dla kanarka, musisz wziąć pod uwagę usposobienie tych ptaków. Okazuje się, że lubią one latać i skakać. Z tego względu klatka powinna być nie tylko odpowiednio wysoka, lecz także szeroka – zrezygnuj z zakupu klatki o wymyślnych kształtach.

Zwracając uwagę na wymiary klatki, powinieneś sprawdzić, w jakiej odległości znajdują się poszczególne szczebelki. Ważne, aby ptaszek mógł wysunąć główkę poza klatkę, ale jednocześnie nie mógł jej samodzielnie opuścić.

Aby ułatwić sobie sprzątanie

Klatkę będziesz musiał regularnie sprzątać, zatem dobrze, aby jej podłoga była wysuwana. Dodatkowo zwróć uwagę na to, czy np. poidełko możesz umieścić na klatce od zewnętrz (bez konieczności otwierania klatki).

Poniżej kilka klatek, których zakup rekomendujemy.