Karminki dla ptaków – zadbaj o ptaki zimą

Karminki dla ptaków – zadbaj o ptaki zimą

Karmnik możesz zrobić samodzielnie. Jeżeli jednak nie masz czasu, a chcesz jesienią i zimą chcesz oglądać ptaki przez okno, pomyśl o zakupie takiego.

Dokarmianie ptaków w zimie to nasz obowiązek. Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym, masz możliwość montażu karmika. Ponieważ takie produkty są stosunkowo tanie, możesz przyczynić się do uratowania ptaszków przed głodem zimową porą. Zobacz, czym się kierować przy wyborze takiego produktu i czym karmić ptaki, które odwiedzą karmnik.

Prosty karmnik jest najlepszy

Wybierając karmnik, nie powinieneś kierować się wyłącznie jego wyglądem. Ten nie jest najważniejszy. Pamiętaj, że wszystkie ruchome elementy znajdują się przy nim, mogą odstraszać ptaki, które będą chciały zjeść. Najlepszy karmnik to prosty karmnik, który jest dość szeroki i wysoki.

Okruszki chleba? Niekoniecznie!

Częstym błędem osób, które zdecydowały się na karmnik, jest to, że umieszczają oni w nim chleb. Warto wiedzieć, że nie jest to optymalny pokarm z punktu widzenia ptaków. Jeżeli chcesz pomóc im przetrwać zimę, lepiej będzie, jeżeli sięgniesz po ziarna lub zbilansowany pokarm. Taki kupisz w każdym sklepie zoologicznym lub u nas.

Chcesz mieć karmnik? Nie możesz się zdecydować? Zapoznaj się z oferowanymi przez nas produktami.