Jaką karmę dla chomika wybrać?

Jaką karmę dla chomika wybrać?

Masz chomika? Musisz zatem dostarczać mu pokarmu. Okazuje się, że to nie jest trudne, bo na rynku można znaleźć naprawdę duży wybór karm.

Producenci karm dla chomików dostarczają naprawdę wiele produktów na rynek. Większość karm podstawowych jest sprzedawana w dość dużych kartonikach. Jeżeli będziesz podawał taką karmę chomikowi, to dostarczysz mu wszystkich niezbędnych witamin i składników odżywczych. Z drugiej strony musisz mieć świadomość, że na rynku są również przysmaki, po które chomiki bardzo chętnie sięgają.

Owocowe i warzywne kolby

Nabywając pokarm podstawowy, z pewnością wsypujesz go do niewielkiej miski. Ponieważ chomiki uwielbiają się wspinać, powinieneś zawiesić w klatce jedną lub dwie kolby. W ten sposób twój ulubieniec będzie miał zajęcie na długie godziny. W tym pokarmie są też dodatkowe witaminy i minerały.

A może dropsy?

Urozmaiceniem diety chomika mogą być również dropsy. Jeżeli zdecydujesz się na takie, pamiętaj, że chomikowi nie muszą smakować wszystkie. W tym przypadku musisz poznać przyzwyczajenia zakupionego zwierzątka. Dropsy są jednak o tyle ciekawe, że to miła odmiana – każdy chomik skusi się na dropsa, o ile jego smak będzie mu odpowiadał.

Chcesz zakupić pokarm dla chomika? Sprawdź, co przygotowaliśmy: