Jak żywić królika?

Jak żywić królika?

Masz królika? Zatem musisz wiedzieć, jak prawidłowo go karmić. Okazuje się, że nie jest to trudne, choć wymaga pewnej wiedzy.

O króliku najczęściej marzą dzieci. Jeżeli zdecydowałeś się zakupić taki, to musisz dowiedzieć się nieco o żywieniowych przyzwyczajeniach tego zwierzaka. Dzięki temu twój królik będzie po prostu zdrowy, a ty będziesz mógł się z nim bawić.

Zielenina niekoniecznie z ogródka

Na rynku znajdziesz szeroki wybór karm, których skład został opracowany z myślą o tych zwierzakach. Sięgając po taką, masz pewność, że dostarczysz królikowi wszystkiego tego, co najlepsze. Przykładowe karmy znajdziesz poniżej:

W sezonie letnim powinieneś częściowo zrezygnować z karmy i sięgnąć po zieleninę. Taka z pewnością ucieszy królika – większość z tych zwierzątek bardzo chętnie sięga po soczystą zieleninę.

Liście i gałązki drzew – to prawdziwy rarytas

Czy wiesz, że liście i gałązki drzew są prawdziwym przysmakiem dla każdego królika? Aby urozmaicić dietę, powinieneś pozbierać takie w sezonie letnim. Jeżeli masz ogródek, możesz również wypuścić królika do niego. Przed upewnij się jednak, że nie ma w nim szkodliwych dla twojego zwierzaka roślin.

Czy teraz już wiesz, co powinieneś podawać królikowi do zjedzenia?