Co musi znaleźć się w klatce dla chomików?

Co musi znaleźć się w klatce dla chomików?

Chomiki to małe i samodzielne zwierzątka. Jeżeli twoje dziecko bardzo chce zająć się zwierzakiem, a nie możecie sobie pozwolić na utrzymanie psa, to wybór właśnie chomika będzie dobrym rozwiązaniem. Co koniecznie musi znaleźć się w jego klatce?

Ponieważ chomiki są dość małe, ich klatki wcale nie musi być duża. Te zwierzątka uwielbiają się wspinać, dlatego też nie jest wskazane nabywacie szklanych klatek, ale metalowych. Takie pozwolą chomikowi wspinać się. Jeżeli wybrałeś już odpowiednią klatkę, to czas pomyśleć o jej wyposażeniu. Co koniecznie musi się w niej znaleźć?

  • Poidełko – to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wyposażenia klatki, w której będzie przebywał chomik. Wymieniając regularnie wodę, powinieneś sprawdzać również, czy poidełko działa;
  • Miski – do tych możesz wsypać pokarm. Alternatywą dla sypkiego pokarmu jest nabycie kolb warzywnych i owocowych. Chomik będzie miał wiele zabawy, gdy będzie ogryzał takie produkty;
  • Kołowrotek – bez wątpienia to obowiązkowa zabawka, która musi znaleźć się w klatce, w której będzie przebywał chomik;
  • Domek – jeżeli zdecydujesz się na taki, pamiętaj, aby zakupić drewniany domek, bo plastikowe nie zapewniają prawidłowej wentylacji.

Poza tym musisz zadbać o podłoże. Najlepiej sprawdzi dość gruba warstwa trocin.

Poniżej znajdziesz przykładowe produkty zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o chomikach.